Stále je čo zlepšovať: 5 vecí, ktoré robia šťastné páry!

Láska je hlavným predpokladom k dlhému, zdravému a spokojnému vzťahu. Čo robia šťastné páry? Neustále konajú! Vzťah je totiž práca na plný úväzok a ak chcete aby fungoval, nemôžete všetko nechávať na partnerovi. Nezabúdajte, že na všetko ste dvaja a obaja sa musia snažiť, vzťah rozvíjať a posilňovať. 

Pripravený na vzťah?

Neexistuje recept na dokonalé spolužitie. Prečo? Pretože každý z nás si ideálny a perfektný vzťah predstavuje inak. Každý z nás je unikátny a jedinečný. Sú však veci, ktoré sa dajú aplikovať do každého vzťahu a môžu ho aj zlepšiť. Poďte sa s nami pozrieť na to, ktoré to sú. čo robia šťastné páry a môžete aj vy?

Neberte partnera ako samozrejmosť

Toto je zrejme to najdôležitejšie pravidlo každého vzťahu. Platí rovnako pre mužov, ako aj pre ženy. Je dôležité, aby ste partnerovi ukazovali, že si ho vážite. Že s ním radi trávite čas a je pre vás dôležitý. Urobte mu radosť nejakou maličkosťou, prineste mu jeho obľúbené jedlo, snažte sa ho rozosmiať. Keď vidíte, že sa niečím trápi, vypočujte a podporte ho. Partner totiž nie je samozrejmosťou. Mal by cítiť, že tak, ako on potrebuje vás, aj vy potrebujete jeho.

šťastný pár ruky Je dôležité, aby ste si uvedomili to, že vzťah je o dvoch ľuďoch. Nie len jeden môže byť ten, ktorý sa ho snaží udržiavať a budovať. Posúvať sa môže len vtedy, keď na ňom pracujú obaja partneri. Ukážte partnerovi lásku a uvidíte, že vám to oplatí dvakrát viac. 

Trávte čas spolu, aj oddelene

To, že sú dvaja ľudia vo vzťahu neznamená, že sa celý ich život musí točiť okolo partnera. Niekto má tendenciu odstrihnúť sa so začiatkom nového vzťahu od sveta, priateľov a občas dokonca aj od rodiny. To ale nie je správne. Čo ak nastane obdobie, kedy budete potrebovať pomoc alebo podporu nie od partnera, ale od blízkych a priateľov? Samozrejme, partnerský vzťah je o dvoch ľuďoch. Preto je dôležité, aby spolu trávili čas. Využívajte ho na spoločné obľúbené aktivity a vytváranie si nových zážitkov. Partneri by však mali tráviť čas aj oddelene. Určite je niečo, čo vás baví a vášho partnera zas tak moc nie. Dovoľte mu tráviť čas s jeho priateľmi a podporujte ho v tom, aby sa s nimi stretával. Tak isto ani vy nezanedbávajte rodinu a priateľov.  

Komunikujte spolu

Komunikácia je hlavným pilierom každého vzťahu. S partnerom by ste sa nemali rozprávať len o tom, ako ste prežili deň, čo je treba nakúpiť a aké plány si urobíte na večer. Samozrejme, aj to je dôležité. Naučte sa zdieľať aj myšlienky a pocity. Keď ste s niečím nie ste spokojný, nebojte sa zveriť. 

šťastné páry

Taktiež by ste sa nemali báť rozprávať sa aj o tom, čo vám nevyhovuje vo vzťahu. Neduste to v sebe, pretože sa môže stať, že raz vybuchnete a potom partnerovi poviete niečo, čo budete ľutovať. Preto je dôležité riešiť malé problémy skôr, než sa z nich stane veľký konflikt

Rešpektujte sa navzájom aj svoje rozdiely

Keď sa dvaja ľudia do seba zamilujú, väčšinou majú počas prvých mesiacov nasadené ružové okuliare. Po prvotnom ošiali si začnú všímať aj detaily, ktoré si predtým nevšimli. Aj keď ste sa zamilovali do očarujúceho úsmevu, za ním sa skrýva celý človek a jeho príbeh. Práve tieto malé detaily sú to, čo nás robí takými, akí sme. Nikdy sa nestane, že budete s partnerom úplne rovnakí. Preto sa musíte naučiť rešpektovať sa a nesnažiť sa partnera zmeniť. Zamilovali ste sa predsa do osoby, akou je. Nie do tej, ktorou by mohol byť. Aj to robia šťastné páry!

Naučte sa priznať si, že ste sa mýlili 

K tomuto väčšinou dochádza počas hádky. Ani jeden z partnerov nechce priznať že sa mýlil. A keď sa náhodou ukáže, že to tak naozaj bolo, namiesto uznania chyby sa urazí. To v žiadnom prípade nerobte! Mýliť sa je predsa ľudské a nemôžme mať stále všetci pravdu. Priznať, že ste tentokrát urobili chybu, je to najmenej, čo môžete urobiť pre to, aby sa hádka nedostala na úroveň vážnejšieho konfliktu. 

pár hádka

Neustále sa snažte nájsť kompromis. Iste, hádky ku vzťahu patria a dá sa povedať, že trochu prevetrajú ovzdušie. Ale to platí iba o zdravej výmene názorov, ktorá sa nekončí tichou domácnosťou alebo dočasným rozchodom. Kontrolujte svoj temperament, aby ste vaše slová nemuseli ľutovať.  

Zdroje: 
Zdroj obrázkov: freepik, pixabay
https://psychcentral.com/health/the-secrets-of-happy-couples#happy-relationship-truths