Letná dovolenka na Slovensku? Tipy, kam vyraziť za zážitkami

letná dovolenka

Ani vy sa už neviete dočkať teplých dní, jemného vánku a krásnej vône vo vzduchu? Letná dovolenka nezadržateľne klope na dvere! Ak by ste tohto roku chceli zažiť ako chutí oddych na Slovensku, máme pre vás pár tipov. Stačí si iba vybrať!

Wellness Hotel Patince

Máte chuť na moderný wellness hotel, ktorý poteší vás, zabaví vaše ratolesti a ešte k tomu dodáte telu kúsok zdravia? Naplánujte si letnú dovolenku vo Wellness Hoteli Patince. V jeho útrobách nájdete vnútorné i vonkajšie bazény, ktoré sú plnené blahodárnou vodou z prameňa Héviz. Novú silu načerpáte v saunovom svete, počas  masáží, kúpeľov či zábalov, zatiaľ čo vaše deti sa budú zabávať v detskom kútiku s bohatým animačným programom.

letná dovolenka na Slovensku

Wellness Hotel Patince je vhodný pre celé rodiny, aj tie s bábätkami. Na svoje si prídu tiež zamilované páry či skupiny priateľov. Užijete si tu skvelú zábavu, dobré jedlo i krásne prostredie. Ak vás náhodou omrzí leňošenie, pribaľte si do batožiny aj športové oblečenie a objavte krásne okolie Patiniec. Navštíviť môžete rímsku pevnosť Kelemantia, zažiť plavbu loďou, zasnívať si vo hvezdárni v Hurbanove či navštíviť mesto Ostrihom.

AquaCity Poprad

Čo môže znieť lepšie, ako užívať si vo vírivke, zatiaľ čo vaše oči sa kochajú majestátnymi Tatrami. Takto sa dá popísať letná dovolenka v AquaCity Poprad. Toto stredisko je tu pre všetkých, ktorí milujú vodné atrakcie, plávanie či wellness a masáže. AquaCity ponúka 13 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogány, 350 vodných atrakcií, najväčšie wellness a spa centrum na Slovensku, detské kútiky, ihriská, zábavné animačné programy pre deti a výnimočnú 3D Laser show.

letná dovolenka v aqua parku

Wellness a Spa AquaCity Poprad s rozlohou 1600m2 je rajom pre milovníkov relaxu a wellness služieb. Nájdete tu rôzne druhy sáun, inhalácií, vírivky, zátoku lásky alebo snežnú jaskyňu. Aj na tomto mieste platí, že ak budete mať dosť vody, môžete vybehnúť do hôr a vyskúšať si, čo znamená turistika v Tatrách. 

Winterpark Martinky

​​Za skvelou letnou dovolenkou nemusíte chodiť ďaleko. Stačí si do GPS zadať cieľové miesto Martinky. Tie  sa nachádzajú v samom srdci Slovenska pri Martine, v nádhernom prostredí Malej Fatry na Martinských holiach. Práve tu si môžete užiť všetky letné aktivity aj zaslúžený oddych.

dovolenkujúci pár

Ak vám nechýba nadšenie pre turistiku, Martinky sa vám určite zapáčia. Prečo? Pretože kam sa len pozriete, uvidíte samé hory. Stredisko Martinky sa nachádza v nadmorskej výške 1 150 – 1 456 m n. m. a je zo všetkých strán obklopené prírodou Turca. Na túrach sa môžete kochať nádhernými výhľadmi na všetky slovenské horstvá a blízke národné parky. Vyraziť môžete aj na výlety po historických pamiatkach po Turčianskej kotline – hrady, kaštiele, jazerá, vodopády, jaskyne či rôzne chránené územia, to všetko ako na dlani.

So sebou si pribaľte aj bicykel, aby ste mohli objavovať cyklotrasy. Vybrať si môžete z tých jednoduchých, až po tie najzložitejšie, ktoré dajú zabrať. Aby to ale nebolo iba o športových aktivitách. V blízkosti Martinských holí sa nachádzajú kúpaliská, aquapark, kúpele, jazdecké ranče aj športové ihriská.

Zdroje obrázkov: freepik, pixabay