Toto sú 3 kreatívne spôsoby, ako napísať list Ježiškovi

ako napísať list Ježiškovi

Určite sa zhodneme na tom, že Vianoce sú najmä pre deti. Deti Vianocami žijú už niekoľko týždňov predtým, ako “to” vypukne. Užite si s nimi vianočnú atmosféru aj vy a pomôžte im napísať list Ježiškovi. Originálne a kreatívne.

Ide to aj kreatívne

Píšete spolu s deťmi list Ježiškovi každý rok? Ak to robíte každý raz tým istým spôsobom, postupne sa z tejto milej činnosti môže stať rutina, ktorá už tak nerobí radosť ani vám ani vašej ratolesti. Vyskúšajte to tento rok inak. Pripravili sme pre vás niekoľko originálnych tipov, ktoré vám pomôžu urobiť z písania listu opäť zábavu.

Náš tip: Tipy na (ne)tradičné Vianoce bez stresu.

Tip #1: Pošlite list cez Vianočnú poštu

Slovenská pošta organizuje už od roku 1999 projekt Vianočná pošta. Je to naozaj výnimočný projekt, ktorý umožňuje napísať Ježiškovi list so želaniami alebo mu zaslať kresbu. Ako to funguje? List alebo kresbu svojho dieťatka vložíte do obálky, nalepíte správnu poštovú známku a pošlete na adresu 99 999 JEŽIŠKO. List alebo pohľadnica prídu Ježiškovi rovno do poštovej schránky v Rajeckej Lesnej.

A to nie je všetko. Ježiško na každý list odpovie aj so spiatočnou adresou a pripojí aj malý darček. Preto nezabudnite na obálku alebo pohľadnicu uviesť aj adresu dieťatka.

Ani tento projekt neobchádzajú inovácie. V tomto roku prichádza Slovenská pošta s novinkou. Pohľadnicu Ježiškovi môžete poslať aj z mobilu alebo počítača. Stačí navštíviť stránku www.mojapohladnica.sk a vybrať si v šablónach “Pošta Ježiškovi.” Slovenská pošta ju potom vytlačí a doručí Ježiškovi do schránky.

O úspechu projektu svedčí aj to, že počas takmer 20 rokov jeho existencie napísali Ježiškovi svoje vianočné želania už takmer 2 milióny detí z celého sveta. V minulom roku na adresu Ježiško 999 99 napísalo až 104 943 listov od detí zo 47 štátov. Najčastejšími odosielateľmi sú deti zo Slovenska a Taiwanu, Hong Kongu, Českej republiky a Ruska. Deti dostávajú odpovede v slovenskom a v anglickom jazyku, a dokonca aj v Braillovom písme. Pripojte sa k nim tento rok aj vy a vyskúšajte Vianočnú poštu ako jeden z originálnych spôsobov písania listu Ježiškovi.

Tip #2: Použite šablónu

Skúšali ste si už zadať heslo “list Ježiškovi” do Google? Že nie? Pri prehľadávaní v obrázkoch vám Google ponúka množstvo šablón, z ktorých si vaše dieťa určite vyberie. Každé dieťa je predsa iné – niektoré rady vyfarbujú, iné radšej samy kreslia či píšu. Tie najkreatívnejšie sa s listom vedia oveľa viac pohrať, vyfarbia ho a vyzdobia peknými vianočnými nálepkami. Pri šablónach pripravených na písanie dokonca na internete nájdete aj verzie pre chlapcov a dievčatá.

Vianočná pohľadnica pre ježiška
zdroj: 123RF

Šablóny stačí len vytlačiť, doplniť svoje originálne prianie či kresbu a originálny list Ježiškovi je na svete. Pri takomto liste môžete dokonale zapojiť svoju fantáziu a spojiť ich s vymýšľaním vianočných básničiek. Na a potom ho stačí už len nalepiť na okno, aby si ho Ježiško mohol prečítať 🙂

Tip #3: Zapojte sa do súťaže

Ak sledujete reklamu, určite ste si všimli, že viacero obchodov sa v predvianočnom čase snaží zapojiť aj deti. Niektorí z nich to robí naozaj pekným spôsobom a spája súťaže so zaslaním detských želaní vo forme listu Ježiškovi. Zapojiť sa často môžete cez internet alebo prostredníctvom klasickej pošty. Spojíte príjemné s užitočným a kreatívne chvíľky písania listu doplnia aj s očakávania, či náhodou niečo aj nevyhráte.

Náš tip: Vianočné dobroty, bez ktorých si sviatky ani len nevieme predstaviť.