Tipy na (ne)tradičné Vianoce bez stresu

Vianočné sviatky netradične bez stresu

Vianoce – sviatky šťastia a pokoja. Aspoň sa to hovorí. Pri všetkom tom varení, pečení, upratovaní, zdobení a nakupovaní toho pokoja a šťastia ale veľa nie je. Samozrejme chcete pre svoju rodinu dokonalé sviatky i na úkor vlastnej únavy. Jednou rukou miešate kapustnicu, druhou balíte už asi päťdesiaty darček a súčasne rozmotávate vianočné svetielka. Ako to môže niekto nazývať vianočnou pohodou?

Tradície sú tradície, no a stromček, darčeky, kapor, šalát, medovníčky, koláče, … musia byť. Prečo si ale nevytvoriť vlastné tradície? Alebo lepšie povedané, prečo si neužiť tradičné Vianoce netradične? Myslíte si, že je nemožné, aby si Štedrý večer užili všetci členovia rodiny rovnako? Skutočné Vianoce sú o rodine a o spoločne prežitých chvíľach, i keď je to klišé. To, že v rohu izby bliká stromček a na tanieriku máte šesť druhov koláčov pravú sviatočnú atmosféru nevytvára, iba ju dopĺňa. Vianoce by sa bez punčáku určite nezrútili.

Darujte si vianočnú pohodu

Podarujte svojej rodinke (no hlavne sebe) na Vianoce pokoj. Jediné, čo tento rok pred sviatkami musíte urobiť je pobaliť si kufre a založiť novú rodinnú tradíciu. Namiesto stresu iba ničnerobenie a relax. Nechajte sa  rozmaznávať napríklad v kúpeľoch alebo vo wellnesse. Nájdite si vianočný wellness pobyt ako stvorený pre vás. Vymeňte parenie sa nad hrncami v kuchyni za saunový svet, balenie darčekov za relaxačný zábal a čokoládu nehľadajte na zákuskoch, ale v dokonalom čokoládovom kúpeli. Spolu s rodinou si užijete hodiny spoločného relaxu a zábavy. Navyše o Štedrú večeru sa vôbec nemusíte báť. Tento rok žiadne varenie! O skvelú tradičnú večeru nechajte sa postarať profesionálov a vy si užívajte bublinky v kúpeli a v šampanskom. Takéto Vianoce sú spestrením, na ktoré sa naozaj ľahko zvyká.

(Ne)tradičné Vianoce na snehu

Ak nepríde sneh k vám, choďte vy za snehom.  Vianoce bez snehu už bohužiaľ nie sú niečím netradičným, naopak v niektorých kútoch Slovenska sa sneh v období Vianoc pokladá za raritu. Chcete aby vaše deti zažili sviatky ako si ich z detstva pamätáte vy? Vezmite ich na hory – tam si užijú snehu viac ako dosť. Naplánujte si tento rok lyžovačku počas Vianoc a zažite neopakovateľnú atmosféru, ktorú vám nenahradí žiaden umelý sneh v spreji. Radosť vašich detí na zimou vyštípanej tvári z prvej tohtoročnej guľovačky bude pre vás zaručene najkrajším darčekom. Na Slovensku máme naozaj prekrásne hory, ktoré sú pokryté tým bielym zázrakom, ktorý dokáže ktorékoľvek miesto premeniť na nádherné. Na Štedrý večer, keď po celodennej lyžovačke zasadnete k slávnostnej večeri, môžete spoločne sledovať ako za oblokom pokojne padá sneh. Je niečo vianočnejšie?

Netradične – tradične bez snehu

Ak si chcete tento rok dopriať naozaj štedré Vianoce a  klasické darčeky pod stromčekom vymeniť za jeden veľký netradičný dar pre celú rodinu, vyberte sa na vianočnú dovolenku. S nohami v piesku a morským vetrom vo vlasoch zaručene zabudnete na vianočný stres, ktorý by ste inak určite prežívali. Okrem toho, že strávite Vianoce pekne v teple zistíte, ako trávia sviatky iné kultúry, a možno sa nimi inšpirujete pri vytváraní nových tradícií u vás doma.

Skúste si aj vy tento rok zariadiť dokonalé Vianoce podľa vlastných predstáv –  v kúpeľoch, na horách, pri mori, či kdekoľvek, kde dokážete relaxovať.  Vymeňte všetok ten predvianočný stres v kuchyni a nákupnom centre za príjemné strávené chvíle s najbližšími. Vytvorte si krásne spoločné spomienky, ktorých je čím ďalej menej a skutočne prežite tohtoročné sviatky. Šťastné a POKOJNÉ Vianoce!