Ako (konečne) schudnúť a nezblázniť sa z milióna diét?

ako schudnúť?

Takmer v každom časopise sa hneď za sekciou receptov nachádzajú desiatky tipov na to, ako zaručene schudnúť. Možno ste už vyskúšali niekoľko druhov diét a žiadna nezabrala, prípadne vás rozladili natoľko, že ste ich nakoniec dobrovoľne bez výsledku vzdali. Možno v tomto článku nájdete pár tipov, ako zhodiť pár kíl a nezblázniť sa pri tom z množstva informácií a rád okolo nás.

Diéty nie sú na to, aby ste zhodili dvadsať kíl za mesiac

Ak vám niektorá z diét, ktoré ste našli na internete, sľubuje, že schudnete rýchlo a veľa, už v tomto momente by ste jej nemali veriť. Dôležité je zhodnotiť aj svoj celkový stav – čo mi robí dobre? Čo naozaj potrebujem? A čo nie? Môžu vám pri tom pomôcť odborné publikácie (ale pozor, naozaj odborné) alebo odborníci, ktorí sa zaoberajú výživovým poradenstvom, prípadne váš lekár.

Motivácia je dôležitá

Ak pre vás nie je vysnívaná postava a zdravie dostatočnou motiváciou, hľadajte ďalej. Môžete si napríklad určiť odmenu, ak dosiahnete konečný cieľ, môže ísť o  vysnívanú dovolenku ši splnený sen. Prípadne si nastavte viacero menších cieľov a odmeňujte sa pri dosiahnutí každého z nich. Môžete ísť o kúpu kozmetiky alebo parfému, postupovať môžete aj pomocou rebríčku, kde budete postupne siahať na najlepšie parfémy, až kým nedosiahnete konečný cieľ a tým aj jasného víťaza hodnotení.

ako konečne schudnúť?

Voda, spánok, rozcvička

Všeobecne platí: ten kto nepije veľa vody, neschudne. Môže sa vám to zdať naopak kontraproduktívne, ale nie je to v skutočnosti tak, lebo bez vody si nemôžete budovať svaly a tým pádom ani kondíciu. Rovnako dôležité je dobre spať – osem hodín spánku je pre chudnutie prospešnejších, než štyri, hoci aj s diétami. A cvičiť, cvičiť, cvičiť platí stále. Môžete k tomu pridať aj otužovanie a donútite tak svoje telo, aby niečo robilo, a to pri minimálnej námahe (až na to, že musíte zniesť ten chlad).

Na rannú rozcvičku postačí aj karimatka, prípadne pár menších činiek a guma na cvičenie. S týmto si pri správnych cvikoch viete dať poriadne do tela. Všetko potrebné objednáte aj online napríklad v eshope Decathlon alebo Hop Sport. Nezabudnite využiť aj Hop Sport zľavový kód prípadne iný kupón zo stránok KuponyZdarma.sk, vďaka čomu pri nákupe online ešte aj ušetríte. Tieto kupóny a zľavy šetria pri každom nákupe, žiadne registrácie a každý kupón je ihneď platný.

Zdravé jedlo nie je zabalené v krabiciach

Okrem toho, že si obvykle pri diétach dávame pozor na to, čo jeme, dôležité je aj dávať pozor na to, čo nejesť. Platí niekoľko múdrych zásad a jednou z nich je, že skutočne zdravé jedlo sa nebalí do krabíc. Hlavným dôvodom je to, že takéto jedlo v obchode viac vydrží a dá sa ľahko uskladňovať, takže s veľkou pravdepodobnosťou obsahuje aj prebytočné cukry a konzervačné látky, ktoré naše telo určite nepotrebuje.

Druhá najdôležitejšia zásada: znížte príjem oproti výdaju energie. Ak si napríklad dáte kalorické nápoje a sladkosť, bude vám trvať veľmi dlho, kým ich zo seba napríklad vybeháte. Ale ak vymeníte mastný zemiakový čips trebárs za petržlenový, stačí aj krátka a jednoduchá rozcvička po zobudení. Ak si chcete dopomôcť, vždy voľte len overené pomôcky a tabletky na chudnutie, ktoré majú jasne uvedené zloženie, ich výrobca je dobre známy a rovnako aj účinky sú presne špecifikované.

 

PR článok