Prečo začať používať ricínový olej na vlasy

Aplikácia ricínového oleja na vlasy.

Na jazvy, mihalnice, ale aj na vlasy. To je iba malá ochutnávka toho, na čo všetko sa používa kozmetický zázrak ricínový olej. Že ho ešte nemáte vo svojej kúpeľni? Tak to rýchlo napravte. Čo obsahuje, aké má účinky a ako ho používať sa dočítate v našom článku.

Kozmetický zázrak, ktorý možno všestranne využívať. Je vyhľadávaný kvôli svojmu vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín – kyselina ricínolejová, kyselina olejová a kyselina linolová. Získava sa zo semien rastliny ricínovník, ktorá rastie v tropických oblastiach. Ricínový olej sa z tejto rastliny získava lisovaním a následnou tepelnou úpravou. Takto spracovaný olej si v sebe zanechá viac ako 90 % spomínaných nenasýtených kyselín.

Ricínový olej a pokožka

Už starovekí Egypťania používali ricínovy olej na očistu svojho tela a skrášlenie. Napriek tomu, že má lepkavú konzistenciu, vstrebáva sa do pokožky celkom rýchlo, a tak je vhodný hlavne pre suchú a popraskanú pokožku. Ak vás trápia popraskané chodidlá či suché lakte, zadovážte si minimálne jednu fľaštičku. Ricínový olej totiž viaže vlhkosť a zabraňuje tak jej vyskúšaniu.

Aplikácia ricínového oleja na pokožku.
zdroj: Unsplash

Ricínový olej sa tiež osvedčil ako bojovník proti bradaviciam. Postihnuté miesto by ste mali pravidelne natierať a nechať pôsobiť. Tento postup by ste mali opakovať až kým bradavica nezmizne.

Hodí sa tiež pri problémoch s pigmentovými škvrnami či jazvami na tele. Pokojne ho teda môžete používať ako nočný krém. Bojuje s akné či vráskami, vďaka vysokému obsahu vitamínu E. Skúste si ho nanášať pred spaním aspoň mesiac a uvidíte tú zmenu.

Ricínový olej a plody ricínu obyčajného.
zdroj: 123RF

Chcete konečne dlhé vlasy? Použite ho

Ricínový olej dokáže zabezpečiť hydratáciu nielen pokožke, ale aj vlasom. Ak ho budete pravidelne používať, vaše vlasy zosilnejú, začnú rýchlejšie rásť a budú pôsobiť zdravým dojmom.  Môžete ho používať buď na pokožku hlavy, alebo po dĺžke vlasov.

Návod na ricínový zábal na vlasy

  • ricínový olej
  • iný olej na zriedenie (kokosový, marhuľový, arganový…)
  • hocúru vodu
  • misku
  • uterák

Ricínový olej je dosť hustý, preto ho zmiešajte olejom v pomere 3 lyžice ricínového oleja a 2 lyžice iného. Misku zohrejte vo vodnom kúpeli tak, aby sa oleje mierne zohriali. Túto zmes môžete aplikovať na pokožku hlavy, masírujte aspoň minútu a následne si zmes naneste na celé vlasy. Tie potom zabaľte do uteráka a nechajte pôsobiť minimálne pol hodinu. Vlasy následne dôkladne umyte. Takýto zábal používajte aspoň raz do týždňa. Prvé výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Náš tip: Zázrak na vlasy zvaný keratín. Určite ho vyskúšajte!

TIP: Chcete ďalšie výhody tohto oleja? Skúste ho v malých dávkach pravidelne aplikovať na mihalnice či obočie a uvidíte, ako rýchlo porastú.