Najčastejšie klamstvá žien: Použili ste ich už aj vy?

klamstvá žien

Každý deň ho použije 4 z 5 žien. Aké sú najčastejšie klamstvá žien a prečo ich používame? Podľa prieskumov aj preto, že ženy sú v nich lepšie. Nuž, ruku na srdce, ktorá z nás niekedy troška neohla pravdu, aby neublížila či dosiahla to, po čom túži? 

Prečo ženy klamú?

Podľa výskumov preto, lebo sú milším pohlavím. Jednoducho nechcú nikoho zraniť. Sociologický prieskum stanovil najčastejšie dôvody ohýbania pravdy u nežného pohlavia:

  • skrývajú svoje skutočné city
  • klamú, lebo majú pocit, že urobili chybu
  • aby nezranili
  • aby “prežili” vo svete, kde sa musia snažiť viac

klamstvá žien

No a nakoniec, pretože to vedia. Je skutočne dokázané, že ženy sú lepšími klamármi ako muži, pretože používajú lži častejšie. 

Najčastejšie klamstvá žien

Koľko krát ste ich už počuli? Alebo, naopak, koľko krát ste ich už použili? Toto sú najčastejšie klamstvá, ktoré nežné pokolenie používa.

Skutočné číslo sexuálnych partnerov

Keď už človek randí nejaký ten piatok, číslo sexuálnych partnerov pomaly rastie. Nuž a či chceme alebo nie, každý vzťah sa raz dostane k otázke tohto čísla. Pri tejto téme máme my ženy často tendenciu klamať, nakoľko náš terajší partner nemusí akceptovať túto “posteľnú” minulosť. 

klamstvá žien

Som v pohode, nič mi nie je

Ak ste niekedy od ženy počuli túto frázu, vedzte, že ide o ekvivalent trestného činu a neverte, že je v poriadku. Podľa sociológov je táto fráza na prvom mieste vo svete ženských klamstiev. Ak vám to niekedy polovička povie, neverte jej a podľa jej osobnosti zvážte, či potrebuje čas pre seba, vyrozprávať sa, vyplakať alebo iba objať

zúfalý muž

Cenu si už nepamätám

Bez ohľadu na to ako sú v partnerskom živote rozdelené financie, ženy majú tendenciu zatajovať skutočnú cenu či sumu, ktorú míňajú na oblečenie. Prečo? Najskôr preto, že majú pocit, že chlap by z logického hľadiska nepochopil vášeň pre daný kúsok oblečenia, hoc, stál možno viac ako si žena bežne dovolí. Preto vraj platí – cenu, ktorú žena utratila za nákup, treba zdvojnásobiť. 

žena a nákupy

Si najlepší akého som kedy mala

Snáď teraz nesklameme všetkých chlapov. Vzájomné potešenie je vo vzťahu prirodzené, rovnako tak ako budovanie partnerského sebavedomia. Preto ženy rady povzbudzujú mužské pokolenie práve takto, hoc nemusí ísť úplne o pravdu. Kým sa ale milí muži nahneváte, cítili by ste sa lepšie, ak by ste od polovičiek počuli pravdu a dozvedeli sa, že Miško či Lukáš pred vami odviedli lepšiu prácu? Preto si túto frázu užívajte a nerozpytvavajte. 

Nevadí mi tvoja kamarátka

Vzťah, kde sú dvaja a muž má za najlepšieho kamaráta ženu sa nezaobíde bez tohto klamstva – nevadí mi tvoja kamarátka. Preklad – žiarlim a v hlave mám katalóg scenárov, čo sa deje, ak ste práve spolu. Mužsko-ženské kamarátstva sú veľkou témou, jedny na ne veria, iní zastávajú názor, že nič také neexistuje a z jednej strany je tam sexuálna príťažlivosť. Záver si však už musí urobiť každý zvlásť. 

 

Zdroje:
Zdroj obrázkov: freepik, pixabay
https://www.ctpost.com/mind/article/Why-Women-Lie-1470596.php
https://10mosttody.com/10-common-lies-of-women-in-relationships