Maderoterapia proti celulitíde

masáž formou maderoterapie

Celulitída trápi každú ženu v každom veku. Často sa za takzvanú pomarančovú kožu hanbíme a ukrývame svoje stehná pod dlhými sukňami či nohavicami. Pravdou je, že celulitída potrápi každú ženu bez ohľadu na to, akú ma postavu. Dá sa s ňou však bojovať, zmierniť ju a niekedy aj úplne eliminovať. Pýtate sa ako? Odpoveďou môže byť práve maderoterapia. 

Čo je maderoterapia?

Technika maderoterapie pochádza z Kolumbie a dá sa povedať, že je to masáž praktizovaná prostredníctvom špeciálne anatomicky navrhnutých drevených nástrojov. Vďaka tomu, že tieto nástroje sú vyrobené zo 100 % dreva, je nepravdepodobné, že by Vám po maderoterapii vznikla alergická reakcia. 

Maderoterapia môže podporiť lymfatickú drenáž a preto sa primárne využíva pri odbúravaní celulitídy. Lymfodrenáž  je masážna technika, počas ktorej sa cez náš lymfatický systém presúvajú tekutiny – tým sa znižuje zápal, posilňuje sa imunitný systém a vyplavujú sa toxíny.

ženské nohy

Technika maderoterapie zahŕňa sériu pohybov, ktoré sa vykonávajú prostredníctvom už spomínaných drevených nástrojov. Okrem toho Vám táto masážna technika zabezpečí všetky ostatné výhody masáže, ako je relaxácia a uvoľnenie stuhnutého svalstva. 

Počas maderoterapie drevené nástroje stimulujú lymfatický systém a pôsobia na svaly a tukové usadeniny. Stimuláciou lymfatického systému sa z tela uvoľňujú toxíny, vďaka čomu sa naštartuje metabolizmus a s tým spojené spaľovanie tukov. Maderoterapia môže pomôcť eliminovať celulitídne vačky, opuch kože , dokonca aj syndróm pomarančovej kože. Táto masáž taktiež stimuluje kožné tkanivo, takže Vaša pokožka bude vyzerať hladšie. 

Táto masážna technika sa obvykle nekombinuje s kozmetickými alebo liečivými prípravkami ako sú krémy, oleje alebo mastičky. Použitím rôznych bylinných prípravkov však môžete dosiahnuť lepšie výsledky. Prípravky ktoré obsahujú čierne korenie, zázvor alebo kurkumu majú protizápalové účinky a podporujú proces lipolýzy, počas ktorého sa v tele rozkladajú tuky. 

Čo je potrebné na maderoterapiu?

Ak sa rozhodnete, že chcete absolvovať maderoterapiu, máte na výber z dvoch možností. Môžete sa objednať k profesionálnemu terapeutovi, alebo si môžete zakúpiť drevené nástroje určené na maderoterapiu a vyskúšať ju doma. 

Maderoterapii sa venujú terapeuti na klinikách, rovnako aj súkromníci. Vyberajte podľa recenzii a odporúčaní a cenník majte až na druhom mieste. Dopredu by ste mali vedieť, že kúry sa musia absolvovať niekoľkokrát týždenne počas 3 až 4 mesiacov. Sedenia obvykle trvajú hodinu, no závisí to aj od Vašej úrovne tolerancie, keďže tlak spôsobovaný drevenými nástrojmi môže byť pre niektorých ľudí bolestiví. Maderoterapia môže byť bolestivá aj vtedy, ak ju vykonáva neskúsený terapeut, preto je nevyhnutné, aby ste si vyberali podľa odporúčaní. Ak máte nižší prah bolestivé, je dôležité upozorniť na to terapeuta aby vedel, že sa má vyhýbať tvári a citlivým miestam.

Pokiaľ chcete vyskúšať maderoterapiu vo vlastnej réžií, postačia Vám na to zakúpené drevené nástroje. Na internete viete nájsť mnoho videí, ktoré Vás budú inštruovať. Sľubované benefity prinesie len správne a profesionálne praktizovaná maderoterapia, v opačnom prípade môže byť dokonca až veľmi bolestivá. Ak by ste sa chceli stať terapeutom, ktorý sa špecializuje na maderoterapiu, môžete absolvovať kurz maderoterapie. Takéto kurzy ponúkajú mnohé kliniky, salóny, masérske školy a cenovo sa tieto kurzy väčšinou pohybujú okolo sumy 400 eur. 

stehná bez celulitídy

Maderoterapia a jej benefity

  • Redukcia celulitídy,
  • stimulácia lymfatického systému, 
  • uvoľnenie svalov,
  • relaxácia, 
  • pevnejšia a hladšia pokožka, 
  • redukcia vrások, 
  • stimulácia metabolizmu,
  • hĺbková masáž,
  • uvoľňovanie toxínov. 

Kedy sa maderoterapia neodporúča?

Maderoterapiu by ste nemali absolvovať pokiaľ ste tehotná, dojčíte alebo ste prednedávnom porodili a trpíte hormonálnou nerovnováhou. Neodporúča sa ani počas menštruácie. Maderoterapiu by nemali absolvovať ani ľudia, ktorý trpia zlou zrážanlivosťou krvi, kožnými chorobami, kŕčovými žilami a onkologickými ochoreniami. 

Akými inými spôsobmi sa dá ešte zbaviť celulitídy?

Okrem maderoterapie existujú aj iné spôsoby, ako sa zbaviť celulitídy alebo ju aspoň čiastočne zredukovať. Samozrejme, všetky tieto procedúry majú iba dočasné účinky a preto je dôležité aby ste ich stále opakovali. 

V boji proti celulitíde je veľmi dobre hodnotený retinol, ktorý zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke. Krémy obsahujúce retinol môžete použiť na masáž postihnutých častí tela. 

Dobré výsledky tiež môžete dosiahnuť používaním peelingov alebo krémov, ktoré obsahujú kofeín. Masáž kofeínovým peelingom zvyšuje krvný obeh, znižuje obsah vody v pokožke a stimuluje lipolýzu. Takýto peeling alebo scrub si môžete vyrobiť aj doma a to tak, že zmiešate mletú kávu s kryštálovým cukrom. 

maderoterapia kryštálovým cukrom

Medzi techniky, ktoré sa využívajú na redukciu celulitídy, patrí napríklad rádiofrekvencia. Počas tejto procedúry sa do podkožnej vrstvy kože dodáva tepelná energia prostredníctvom elektród. To zvyšuje teplotu tkaniva a spúšťa lipolýzu. Medzi takéto procedúry patrí aj terapia akustickými vlnami, počas ktorej sa na redukciu celulitídy používajú tlakové vlny. Medzi dobre známe procedúry patrí aj laserové ošetrenie, ktorých existuje viacero druhov od menej intenzívnych až po viac invazívne. Je len na vás, ktoré si vyberiete. 

My sa prikláňame k názoru, že treba vždy skúsiť prírodnú cestu a najjednoduchšie riešenie môže byť často najlepšie. 

 

Zdroje:
Zdroj obrázkov: freepik, pexels, pixabay
https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/wood-therapy 
http://www.jasminaconnelly.com/maderotherapy/what-is-maderotherapy 
https://www.chiromed.sk/lymfodrenazna-masaz/