Letný oddych s rodinou na Slovensku: Užite si vodu aj hory!

letný oddych s rodinou

Sezóna dovoleniek sa je tu! Doprajte si letný oddych na Slovensku. Ešte ste si nevybrali, kde ju tento rok strávite? Hoci nemá more, užiť si môžete hory, jazerá, prekrásne a zachovalé kultúrne pamiatky a históriu. Vyberte sa s deťmi na turistiku, doprajte si relax vo wellnesse aj zábavu v aquaparku. Pripravení na nové zážitky?

Patince – nielen oddych pre páry

Patince sú výbornou voľbou na dovolenku či už s rodinou, alebo v páre. Kľudne sa sem môžete vybrať aj sami a vychutnať si kľud, pokoj a kvalitné služby. Práve kvalitné služby nájdete vo Wellness Hoteli Patince, ktorý vás očarí nie len príjemnou atmosférou, výbornou kuchyňou a pohodlným zariadením. Vybrať si môžete z pobytových balíkov, ktorých ponuka je naozaj široká. Súčasťou niektorých sú aj masáže, samozrejme penzia a vstup do bazénov. Vďaka vnútorným a vonkajším atrakciám sa v tomto hoteli určite nikto nudiť nebude. Zábavu tu nájdu staršie páry, rodiny s deťmi či partia kamarátov.

Patince letný oddych

Dokonalý letný oddych

Patince ponúkajú kúpanie v 10 bazénoch, v piatok dokonca aj nočné kúpanie. Voda je termálna, má vysoký obsah vápnika, horčíka, síranov a hydrouhličitanov a blahodárne pôsobí na pohybové ústrojenstvo. Deti určite ocenia aj 4 tobogány či vnútorný bazén. Dospelí sa potešia skôr kľudovému bazénu, relaxačnému bazénu s mnohými atrakciami, rímskemu kúpeľu či vírivke. Ak návštevníci budú chcieť zažiť dobrodružstvo aj na súši, nemusia ísť ďaleko. Môžu využiť cyklotrasu, ktorá vedie cez obec, prípadne si môžu požičať nordic walking palice, či zájsť si na rybačku priamo v areáli Wellness Hotela Patince. 

letný oddych s rodinou

V prípade daždivého počasia zas môžete využiť 2 detské kútiky, rôzne animačné programy, modernú posilňovňu. Je možné zacvičiť si powerjogu s inštruktorom, aquagym v bazéne taktiež s inštruktorom či previesť na na vodnom bicykli. Návštevníkom je k dispozícií aj tenisový kurt a ihrisko na petanque, minigolf, plážový volejbal, stolný tenis a mnoho ďalších voľnočasových aktivít. Ak by vám to predsa len bolo málo a chceli by ste zažiť ešte niečo ďalšie – z prístavu Marina Patince môžete podniknúť vyhliadkovú plavbu po Dunaji alebo zažiť vodné lyžovanie či skútrovanie. 

Martinky – ideálna lokalita na turistiku

Ste skôr dobrodružný typ a tráviť väčšiu časť dovolenky pri bazéne vás neláka? V tom prípade by ste sa mohli na letnú dovolenku vybrať do Winter Parku Martinky. Nenechajte sa pomýliť názvom, táto lokalita sa v lete taktiež teší veľkej obľube. Ubytovať sa môžete hoteli, apartmánovom dome, penzióne či chate, je to len na vás. Rekreačné stredisko a okolie ponúkajú skutočne veľa možností. Už len prítomnosť dvoch národných parkov môže byť skvelým lákadlom. 

letný oddych v prírode

Turistika vo veľkom štýle

A na aké túry sa z Winter Parku Martinky oplatí vyraziť? V prvom rade to budú samozrejme Martinské hole s ich nádhernými výhľadmi, v lete tu nebýva až tak rušno a preto si môžete v kľude vychutnať ticho a prírodu. Kľačianska Magura ponúka nenáročné turistické chodníky s prekrásnymi výhľadmi. Ak sa necítite na výšľap, v tom prípade by ste určite mali zablúdiť do jednej z najkrajších dolín Slovenska – Gaderskej doliny. Zaujať by vás mohla aj Špania Dolina s jej typickými murovanými kamennými a drevenými zrubovými domami. Oddýchnuť si môžete napríklad v rekreačnom priestore Vrútky-Piatrová, či načerpať energiu pri pohľade na Šútovský vodopád. 

Ak by ste dostali chuť skôr na nejaké kultúrne pamiatky, odporúčal by sme navštíviť napríklad zrúcaniny ranogotického hradu v Sklabinskom Podzámku, kostolíky v Necpaloch či Turčianskom Jasene alebo kúrie v Kláštore pod Znievom. 

Aquacity Poprad – zábava pre malých aj veľkých

Chcete si užívať pri vode ale zároveň aj vyraziť na turistiku? Tým správnym miestom by pre vás mohol byť práve Poprad. Toto mesto na severo-východe Slovenska ponúka viac, než by ste si možno mysleli. V okolí nájdete napríklad Popradské a Velické pleso, Podtatranské múzeum, Gánovské travertíny a gejzír, Dinopark Tatry, botanickú záhradu alebo Tatranskú galériu – Elektráreň. Ak sa chcete vybrať na turistiku, môžete navštíviť vodopády Studeného potoka, rokliny Suchá Belá, Pecky alebo Kláštorskú roklinu. Zaujať by vás mohol aj Obrovský vodopád, Tomášovský výhľad, Sokolia dolina a neďaleko sa nachádza aj Štrbské pleso. 

aqua city poprad

Zábava pre malých aj veľkých

A kde si po náročnej turistike oddýchnete lepšie, než v Aquacity Poprad? V tomto rekreačnom stredisku nájdete 13 bazénov, tobogány a viac než 350 vodných atrakcií. Voda v tomto akvaparku je termálna a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo, krvný obeh a nervovú sústavu. Akvapark samozrejme ponúka aj animačný program vhodný nie len pre deti, ale pre celú rodinu. V programe nájdete školu tanca, športový turnaj, minidisko, kvízy, aquagym či maľovanie na tvár. Letný oddych naozaj pre všetkých!

V Aquacity Poprad môžete zažiť aj laser show, aquazorbing, vyskúšať si muzikoterapiu či chromoterapiu, zážitkovú sprchu či ľadopád. Samozrejmosťou sú aj sauny, vírivka, relaxačný bazén a masáže. Budete mať možnosť vyskúšať aj Fish Therapy, čo je pedikúra rybičkami – tento typ pedikúry má aj liečivé účinky a pôsobí napríklad na atopický ekzém, psoriázu, plesne či akné. 

Dovolenka na Slovensku ponúka mnoho zaujímavých miest, atrakcií, zážitkov a spomienok. Vydajte sa objavovať miesta našej krajiny a uvidíte, že nebudete sklamaní. 

 

Zdroje: 

Zdroj obrázkov: freepik
https://www.wellnesspatince.sk/
https://www.martinky.com/sk/leto
https://www.aquacity.sk