Laserová epilácia má v dnešnej dobe čoraz väčší úspech v boji proti chĺpkom, ktoré sú nočnou morou a nekonečným bojom azda každej ženy. Niektoré sú tie šťastnejšie, ktorým chĺpky moc nevidno a majú ich v primeranej miere. Na druhej strane sú ženy, ktorým chĺpky rastú rýchlo, sú tvrdé a tmavé. Žiaľ, niekedy sa chĺpky objavia aj na citlivejších miestach ako sú napríklad brada, horná pera, prsty na nohách, zadok a podobné miesta, vďaka ktorým môže žena získať pocity frustrácie a cítiť sa menej príťažlivá. Našťastie existuje pomerne dlhotrvajúce riešenie a tým je laserové odstránenie chĺpkov.
Čo je estetická dermatológia?
Vo svete estetickej medicíny má čoraz väčšiu popularitu. Je to tým, že sa zaoberá vráskami, prebytočným tukom, omladením pokožky, kožnými defektami, výplňovými technológiami, bunkovou obnovou a mnohým ďalším. Poskytuje obdivuhodné výsledky a je širokospektrálne využiteľná. Je plnohodnotnou náhradou iných korektívnych metód dermatológie. Výhodou je, že väčšina zákrokov sa vykonáva ambulantne, čiže odpadá nutnosť dlhej rekonvalescencie. Takisto umožňuje telu prinavrátiť jeho vlastné látky, čím docieli skrášľujúci efekt. Taktiež sa zameriava na opätovné naštartovanie produkcie týchto látok.
Zdroj: www.freepik.com
Laserová epilácia
Odstraňovanie chĺpkov sa stalo viac-menej samozrejmosťou pre väčšinu žien. Nie len kvôli móde, ale predovšetkým z estetického hľadiska. Ako už všetky veľmi dobre vieme, medzi tie najzákladnejšie a najviac využívané metódy patrí holenie, vytrhávanie, depilovanie alebo odstraňovanie voskom. Nevýhodou je, že už po pár dňoch môžu chĺpky znova narásť, preto musíte celý proces odstraňovania opakovať.
Laserová epilácia je účinným a najmä dlhotrvácnym riešením. Celé ošetrenie netrvá dlho – závisí to hlavne na veľkosti plochy, ktorú sa rozhodnete epilovať, ako aj na hustote a farbe chĺpkov. Orientačne sa to pohybuje od 10-tich minút do jednej hodiny. Bolesť celého zákroku je len minimálna, avšak, môže sa prejaviť mierne začervenanie. Môžete však použiť znecitlivejúci krém, ktorým epiláciu vôbec neucítite.
Pri vyššie spomenutých metódach sa jedná o depiláciu, čiže o odstránenie chĺpkov, ktoré sa nachádzajú nad kožou. Chĺpky sú buď skrátené tesne nad pokožkou alebo vytrhnuté z korienka, čo ich ale nezastaví v ich ďalšom raste. Pri epilácií dochádza k zničeniu korienkov chĺpkov a odumretiu korienka chĺpku. Práve kvôli tomuto faktu predstavuje epilácia efektívne a dlhodobé riešenie. Cieľom laserovej epilácie je zničiť korienky chĺpkov a zabrániť tak ich opätovnému rastu.
Zdroj: www.freepik.com
Ako funguje laserová epilácia?
Vykonáva sa rôznymi typmi laserov, z ktorých má každý iný efekt. Z toho dôvodu je dobré sa predtým informovať u lekára a vybrať možnosť, ktorá bude vašim požiadavkám najviac vyhovovať. Pri každom type musíte zákrok niekoľkokrát opakovať, vďaka čomu dosiahnete očakávaný efekt.
Lúč lasera má presne určenú vlnovú dĺžku a intenzitu. Tie sú pohltené pigmentovým farbivom chĺpku a prechádzajú vrchnou vrstvou kože. V momente, keď sa tieto lúče zachytia v cibuľke chĺpkov, zničia sa teplom, čím sa zabraňuje opätovnému rastu chĺpkov.
Čo sa pred laserovou epiláciou neodporúča?
opaľovanie sa – ak sa mu nemôžte vyhnúť, používajte krémy s UV faktorom 50+
chĺpky nesmiete minimálne 6 týždňov pred ošetrením vytrhávať – holniť a zastrihávať ich však môžete
minimálne 3 dni pred zákrokom vyradiť akúkoľvek depiláciu
Po zákroku:
môžete mať oblasť opuchnutejšiu a začervenanú s výskytom pocitu jemného pálenia a svrbenia
môžete vidieť u byť viditeľné zvyšky chĺpkov v podobe malých čiernych bodiek – tie počas týždňa samé odpadnú
musíte kožu intenzívne premazávať po dobu aspoň 4-roch dní
nemôžete sa niekoľko týždňov opaľovať a vystavovať UV žiareniu
TIP č.1: Pokiaľ ste sa pre laserovú epiláciu rozhodli, jej aplikácia sa odporúča na jesenné a zimné mesiace, kedy je pokožka dostatočne chránená pred slnečným žiarením.
Zdroj: www.freepik.com
Ošetrenie neodporúčame:
osobám mladším ako 18 rokov (v prípade nižšieho veku so súhlasom právneho zástupcu)
ženám, ktoré majú blond chĺpky
osobám liečeným na epilepsiu
tehotným ženám
osobám trpiacim herpesom alebo iným kožným ochorením na mieste zákroku
ľuďom, ktorí vždy dosahujú veľmi tmavé opálenie
ľuďom, ktorí sa na slnku pravidelne a veľmi rýchlo spália
chronicky chorým ľuďom
cukrovkárom
ľuďom so zvýšenou precitlivenosťou
Riziká laserovej epilácie:
riziko hyperpigmentácie Po ošetrení vám môžu vzniknúť tmavé škvrny na ošetrených miestach spôsobené zmenou slnečného žiarenia. Z toho dôvodu je nutné používať krémy s vysokým ochranným UV faktorom a nevystavovať sa priamemu slnečnému žiareniu.
riziko neprimeranej reakcie citlivejšej pokožky Pokiaľ máte citlivejšiu pokožku, môže sa to zhoršiť po zákroku používaním kozmetických prípravkov. Preto na dobu po zákroku sa odporúča ich eliminovať a nahradiť ich kozmetikou pre deti.
riziko opätovného rastu chĺpkov Žiaľ, aj toto je jedno z rizík. Hormonálnymi zmenami môžu chĺpky začať opätovne rásť. Zvykne sa to stávať napríklad tehotným ženám, ktoré majú veľké hormonálne zmeny.
Laserová epilácia je určite skvelým riešením na problémy s ochlpením. Každým rokom sa preň rozhodne tisícka žien, keďže jeho výhody enormne prevyšujú nad nevýhodami. Ušetrí vám to kopec času, nervov, zarastených chĺpkov, odpadne vám povinnosť prispôsobovať outfity podľa stavu chĺpkov. Navyše nebudete musieť používať žiletky, čo je určite skvelé a ekologické riešenie aj pre planétu.
Žienka, ktorú baví písanie, hra so slovami a vytváranie nových vecí, nakoľko jej kreatívna duša sa rada prejavuje. Okrem toho rada číta knihy, miluje jógu a cestovanie, a rada si užíva prítomný moment.
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné
Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.