Kleopatrin mliečny kúpeľ: Ako si ho pripraviť?

mliečny kúpeľ

O jej kráse sa niesli chýry široko ďaleko. Kleopatra bola ikonou, ktorá pretrváva dodnes a svoju krásu si udržiavala aj vďaka tajomnému kúpeľu. Ak ste o ňom ešte nepočuli, poďte spoločne s nami objaviť jeho tajomstvo!

Mliečny kúpeľ – čo je to a ako si ho urobiť?

Každá žena túži po pružnej a večne mladistvej pokožke. Presne o to sa snažila aj egyptská kráľovná, ktorá našla kľúč k mladosti vďaka mliečnemu kúpeľu. Táto omladzujúca procedúra sa neskôr tradovala ďalej a i dnes ju využíva množstvo známych osobností. Jej základom je mlieko! Podľa zachovaných a dostupných informácii Kleopatra obľubovala to, od mladého somárika. Odborníci na kozmetiku však ubezpečujú, že blahodárne účinky má aj kravské či kozie mlieko. Kúpeľ by mal ďalej obsahovať med a morskú vodu. 

mliečny kúpeľ s kvetmi

 

Aké sú účinky Kleopatrinho kúpeľa?

Egyptská kráľovná Kleopatra si mliečny kúpeľ dožičila vraj každý deň, aby udržala svoju krásu. No a načo vlastne slúži:

  • prekrvuje pokožku
  • sťahuje póry a dokáže pomôcť pri zápaloch a vyrážkach 
  • obsahuje vitamíny A, E, B
  • pomáha vyhladzovať vrásky
  • dodáva pokožke jemnosť
  • hydratuje a je veľmi vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou
  • dokáže pomôcť v boji s celulitídou
  • v neposlednom rade vplýva na psychickú pohodu 

mliečny kúpeľ

TIP: Do kúpeľa sa pokojne ponorte celá, nevynechajte ani vlasy. Med v kombinácii s mliekom sa postarajú o hydratáciu pokožky. Mlieko navyše podporuje oslabené vlasy. Dodáva im vitamíny a regeneruje ich po lete, zime, nadmernom žehlení či farbení.

Recept na Kleopatrin mliečny kúpeľ

Ako si teda namiešať správny pomer a na čo myslieť? Tu je overený recept, ktorý rozmazná vaše zmysly, pokožku i vlasy.

Budeme potrebovať:

  •  1-1,5 litra plnotučného mlieka
  • 2-3 lyžice medu

Mlieko zo zohrejeme, pozor však, aby nezačalo vrieť! Pridáme med a rozpustíme ho. Zmes nalejeme do vody vo vani, ktorá by mala mať optimálne 37 až 39 stupňov. Vyššie teploty môžu zničiť výživné látky v mlieku a mede. Do kúpeľa môžete pridať ovsené vločky, harmanček, šalviu či iné bylinky, ktoré spĺňajú potreby vašej pokožky. Optimálna doba kúpeľa je 25 minút. Po kúpeli sa môžete umyť čistou vodou, prípadne jemným mydlom. Túto Kleopatrinu procedúru je dobré absolvovať aspoň raz za týždeň. 

mliečny kúpeľ

Kedy kúpeľ vynechať ?

Hoci je táto procedúra veľmi lákavá a návyková, existujú prípady, kedy by sme ho radšej mali obmedziť. Neodporúča pri zápaloch obličiek či pohlavných orgánov. Rovnako by sa mu mali vyhnúť tehotné ženy. 

Zdroje: 

Zdroj obrázkov pixabay, freepik