Hračky pre najmenších? Tieto zaujmú na ihrisku aj ostatné deti

hračky pre deti

Názov

Hodnotenie

Detail

Kosačka na trávu s bublifukom
ĽUDOVÁ VOĽBA NÁŠ TIP

Chodúle pre deti
ĽUDOVÁ VOĽBA NÁŠ TIP

Farebné kolky
ĽUDOVÁ VOĽBA NÁŠ TIP

Športové odrážadlo
ĽUDOVÁ VOĽBA NÁŠ TIP

Hračky neodmysliteľne patria k detstvu. Pozorní a vnímaví rodičia najlepšie vedia, po čom ich deti túžia. Ak ste stále nenašli to, čo hľadáte, máme pre vás zopár tipov. Pripravení na nákupy?

Prečo sú hračky pre deti dôležité?

Okrem zábavy sa prostredníctvom nich deti učia základné zručnosti a spoznávajú svet okolo seba. Počas hry sa rozvíjajú nielen fyzicky, ale aj psychicky. Hranie podporí ich kreativitu, predstavivosť aj emocionálny rozvoj.

drevené hračky pre deti

Dieťa si s hračkou vytvára puto a stará sa o ňu, akoby to bol živý tvor. Dáva jej lásku, poskytuje bezpečnosť. Hrdo ju ukazuje všetkým členom rodiny a pýši sa ňou. Obľúbená hračka často sprevádza najmenších počas výletov, návštev či lekárskych vyšetrení. A to stále nie je všetko! Vďaka nej si nachádza priateľov. Ale tiež rozvíja nielen sociálne schopnosti. Začínajú chápať význam tímovej práce, priateľstva, komunikácie, rešpektu a zdieľania. 

Ako vybrať tú správnu?

Bábätká sú zaujaté takmer hocičím, čo uvidia. Všetko je pre nich nové, nepoznané a zaujímavé. V tomto období sú pre deti vhodné pestrofarebné hračky, ktoré zároveň rozvíjajú ich zmysly. Vždy musíte samozrejme dbať na bezpečnosť a veľkosť hračiek. Taktiež na to, či nie sú poškodené, ťažké či tvrdé. Dieťa by si s nimi mohlo ublížiť.

hračky pre deti

Batoľatá spoznávajú  svet okolo seba intenzívnejšie. Všetko ich zaujíma, predmety chytajú a samozrejme ochutnávajú. Tento vek je ideálny na rozvíjanie ich motorických schopností. Na trhu je veľa interaktívnych hračiek,  určených práve na zdokonaľovanie motoriky. Deti vďaka nim rozoznávajú tvary a farby, a preto sú pre nich vhodné tzv. vkladačky ale aj lego. 

dieťa v pieskovisku

Deti v predškolskom veku sa pomaly pripravujú na nástup do školy. Učia sa spoznávať písmená, čísla, rozvíjajú si rečové schopnosti a slovnú zásobu. Hra so vzdelávacími hračkami pomáha dieťaťu zoznámiť sa s tým, čo ho čoskoro čaká. Existuje veľa hračiek, ktoré práve tieto činnosti podporujú a vy si môžete vybrať tú, ktorá sa vám najviac pozdáva.  

Pre deti, ktoré navštevujúce 1. stupeň základných škôl hračky slúžia ako zdroj zábavy. Ale aj ako pomôcka pri učení. Navyše, učenie sa zábavnou formou je veľmi dôležité, pretože dieťa si zapamätá viac vecí. Do týchto činností sa môžete zapájať aj vy. Umožní vám to kontrolovať, či sa učí správne. 

Hľadáte tipy na zaujímavé hračky, s ktorými bude vaše dieťa na ihrisku stredobodom pozornosti?

 

Zdroje: 
Zdroj obrázkov freepik, pixabay
https://www.momnewsdaily.com/baby/developments/the-importance-of-toys-in-a-childs-development/

Súprava do piesku s formičkami v tvare zmrzliny

formičky zmrzlina

Deti sú kreatívne a radi tvoria. Dá sa povedať, že im to pomáha pochopiť princíp manuálnej práce. Ak máte na dvore, alebo na ihrisku v susedstve pieskovisko, určite by ste tam vaše dieťa mali zobrať. Uvidíte, že si to tam veľmi užije. A na žiadnom pieskovom ihrisku nemôžu chýbať formičky. Čo napríklad tieto, v tvare zmrzliny? Sada obsahuje 3 kornútky, 1 naberačku a 1 vedierko. Navyše je vyrobená z bezpečného a odolného plastu. Hračka je vhodná pre deti do 24 mesiacov.

 • zaujímavý dizajn
 • odolný a bezpečný plast
 • dobrá cena
 • plast sa môže zlomiť
Zobraziť viac info

Kosačka na trávu s bublifukom

kosačka s bublifukom

Každé dieťa rado napodobňuje svojich rodičov pri práci. Zaujímavou činnosťou nielen pre chlapcov, ale aj dievčatá, môže byť aj obyčajné kosenie. Všetko hlučné totiž deti akoby zázrakom priťahuje. Ak vám chce ratolesť pomáhať pri kosení, máme pre vás alternatívu. Táto hračka je vzdelávacia, a tak okrem poskytnutia zábavy rozvíja motorické schopnosti, predstavivosť a manuálnu zručnosť. Detská kosačka má navyše bublifuk a pestrofarebné bublinky urobia každú hru ešte zábavnejšou a zaujímavejšou. Bubliny sa uvoľňujú samé pomocou mechanizmu, ktorý ich zároveň púšťa do okolia za pomoci ventilátora. Navyše, kosačka pri jazde hrá veselú melódiu. Vhodná pre deti od 3 rokov.

 • interaktívna hračka
 • súčasťou balenia je aj kvapalina na výrobu bublín
 • produkuje veľa bublín a hrá melódiu

 

 • dodáva sa rozmontovaná
 • motorček funguje na batérie, ktoré nie sú súčasťou balenia
Zobraziť viac info

Chodúle pre deti

detské chodúle

S týmito chodúľmi dieťa určite zaujme na každom ihrisku a hneď bude mať okolo seba hŕstku malých obdivovateľov, ktorí si to budú chcieť tiež skúsiť. Chodúle nie sú príliš vysoké, a preto sa nemusíte báť – sú bezpečné. Chôdzou na nich si dieťa trénuje koordináciu očí a rúk a naučí sa ovládať rovnováhu. Vybrať si môžete z viacerých farebných variácií. Celková výška chodúľov je 47 cm. Zábava a tréning – presne to chodúle poskytujú.

 • dajú sa využívať v exteriéri aj v interiéri
 • viac farebných možností
 • zlepšujú koordináciu a rovnováhu
 • nemajú uvedený váhový limit
Zobraziť viac info

Farebné kolky

kolky zvieratká

Chcete vašu ratolesť trochu rozhýbať a viesť k športu? Zadovážte si na ihrisko kolky. Vyzerajú ako zvieratká, takže určite potešia každé dieťa. Pri prevrhnutí veselo hrkajú vďaka zvončeku, ktorý sa v nich nachádza. Pri hre s kolkami môžete dieťa učiť farby, zvieratká a v neposlednom rade si trénuje koordináciu rúk, očí a aj presnosť. V sade sa nachádza 1 guľa a 6 plastových bowlingových kolkov, ktoré nesú dizajn zvieratiek – pes, prasiatko, sova, tuleň, lev a tučniak. Sú vhodné pre deti od 18 mesiacov. 

 • kolky sa dajú využiť aj na učenie farieb a zvierat
 • hra zlepšuje koordináciu a presnosť
 • farebný a kreatívny dizajn zaujme každé dieťa
 • dizajn zvieratiek sa môže zošúchať
Zobraziť viac info

Športové odrážadlo

detské odrážadlo

Na prechádzku, či na presun na ihrisko sa najlepšie hodí odrážadlo. S týmto, ktoré vyzerá ako červené športové auto, bude vaše dieťa stredobodom pozornosti. Disponuje dokonca odkladacím priestorom pod sedadlom, klaksónom a skrinkou na rukavice. Dieťa tým podporíte v pohybe a zaručene mu tým vyčarujete úsmev na tvári. Odrážadlo je určené pre deti od 1 do 3 rokov a má váhový limit 20 kg. 

 • pekný a zaujímavý dizajn
 • súčasťou balenia sú nálepky
 • odrážadlo disponuje klaksónom a odkladacím priestorom 
 • je vhodné na hru doma aj na prechádzku
 • nie je možné vybrať inú farbu
Zobraziť viac info