Domáca maska na vlasy – ako si ju môžete pripraviť?

príprava masky na vlasy

Aj vaše vlasy si zaslúžia dokonalú starostlivosť. Tú im zabezpečí nielen pravidelné umývanie a kvalitná kozmetika, ale aj pravidelná maska na vlasy. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako si takúto masku môžete pripraviť aj doma.

Domáce recepty z domácich surovín

Na to, aby ste dopriali svojim vlasom špeciálnu starostlivosť v podobe masky na vlasy, nemusíte investovať desiatky eur do kozmetických prípravkov. Pripravili sme pre vás 10 receptov zo surovín, ktoré máte bežne v chladničke či v komore. Čerstvé domáce potraviny pôsobia na vlasy blahodárne a verte, že kozmetika ich nikdy neprekoná.

#1 Maska z olivového oleja na suché vlasy

Ak máte suché vlasy, pripravte si masku, ktorá bude vlasy hydratovať. Zmiešajte jedno surové vajíčko a dve polievkové lyžice olivového oleja. Naneste po celej dĺžke vlasov a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Masku aplikujte aspoň raz to týždňa, prípadne tiež počas leta, kedy sú vlasy vystavované a namáhané slnečnými lúčmi.

olivový olej
zdroj: 123RF

#2 Maska z jablčného octu na mastné vlasy

Zmiešajte 2 lyžice jablkového octu a 2 šálky vlažnej vody. Vlasy umyte ako obvykle a na záver ich ešte premyte týmto roztokom. Vlasy už potom neoplachujte. Maska je vhodná nielen na mastné vlasy, ale pomôže aj pri problémoch s ich vypadávaním.  

#3 Medová maska proti rozštiepeným končekom

Zmiešajte 1 lyžicu medu, 1 lyžicu olivového oleja a 1 žĺtok. Túto zmes naneste na suché končeky a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne zmyte masku vlažnou vodou, umyte šampónom a naneste kondicionér. Nezabudnite dôkladne opláchnuť.

#4 Avokádová maska pre väčší objem vlasov

Zmiešajte 1 avokádo s 2 lyžičkami tekutého medu a pridajte ešte trochu olivového oleja. Táto maska na vlasy sa aplikujte jeden až dvakrát do týždňa.

maska z avokáda
zdroj: 123RF

#5 Jogurtová maska proti lupinám

Nejednu z nás trápia lupiny. Pomôcť môže maska na vlasy pripravená z bieleho smotanového jogurtu. Takýto jogurt už nemusíte s ničím miešať, stačí, ak ho krúživými pohybmi votriete do vlasov a necháte pôsobiť 15 minút.

#6 Zemiaková maska proti vypadávaniu vlasov

Proti nadmernému vypadávaniu vlasov pomáha zemiaková šťava, ktorú získate z umytých zemiakov odšťavených v odšťavovači. Šťavu dôkladne naneste na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 15 minút.

Náš tip: Prečítajte si aj ďalšie tipy, ako získať dlhé a zdravé vlasy.

#7 Pivová maska na lesklé vlasy

Pri pivovej maske použite vždy pivo izbovej teploty, vtedy totiž nepôsobí na pokožku agresívne. Pivo vmasírujte do vlasov, nechajte pôsobiť maximálne 5 minút a umyte spolu s kondicionérom.

#8 Tropická maska proti lámavým vlasom

Tropickú masku si pripravíte z kivi a citróna. Zmiešajte 1 rozmixované kivi so šťavou z 1 citróna. Zmes naneste na lámavé vlasy, zabaľte ich do igelitu a nechajte pôsobiť asi hodinu. Po uplynutí tohto času ich dôkladne umyte a použite už len kondicionér na končeky.

#9 Maska na zvýraznenie blond farby vlasov

Ak ste blondínka a chcete zvýrazniť váš prirodzený odtieň vlasov, použite kombináciu citróna a harmančeka. Zmiešajte šťavu z 1 citróna s odvarom z harmančeka. Vlasy umyte bežným spôsobom, a potom ich ešte opláchnite pripravenou zmesou. Potom nechajte voľne uschnúť.

#10 Maska pre brunetky

Na záver aj niečo pre brunetky. Hnedú farbu vlasov zvýrazníte, ak zmiešate pol šálky holandského kakaa, 125 ml plnotučného jogurtu, 1 lyžičku medu a 1 lyžičku jablkového octu. Vlasy umyte a vysušte, až potom aplikujte masku. Nechajte pôsobiť 5 minút a opláchnite vlažnou vodou.