Čokoládová masáž pre milovníkov sladkého

žena s čokoládou v ústach

Aj vy milujete sladké potešenie menom čokoláda? Malé kúsky rozpúšťajúce sa v ústach pomôžu, keď sú dni ťažké, keď je čas na oslavu i keď je len taká dlhá chvíľa. Ak patríte k milovníkom čokolády, určite by ste mali skúsiť aj čokoládovú masáž. V čom sú jej výhody? Môžete čokoládovú vrstvu, ktorou vás natrú ochutnať? Čokoládová masáž je to pravé orechové pre každého milovníka sladkého.

Čo to vlastne čokoládová masáž je?

Pravdepodobne ste to už uhádli. Čokoládová masáž je presne to, čo prvé si predstavíte – masáž, kde sa namiesto olejov alebo krémov používa tekutá čokoláda. Ak už sa vám zbiehajú slinky na to, že si spoločne s masážou potešíte nielen telo, ale aj chuťové bunky, troška vás sklameme. Čokoláda, ktorá sa používa na masáž, nie je tá, ktorú si len tak kúpite v obchode a zjete. V salónoch, kde sa čokoládová masáž vykonáva, sa používa zmes kakaovej pasty s rôznymi éterickými olejmi a síce môže táto hmota vyzerať akokoľvek lákavo a chutne, radšej ju neskúšajte ochutnať!

Účinky čokoládovej masáže:

 • odplavuje toxické látky z tela
 • vyživuje pokožku a omladzuje ju
 • hydratuje pokožku 
 • bojuje s celulitídou a pomáha formovať postavu
 • vyplavuje do tela hormón šťastia
 • prevencia pred depresiou

mliečna čokoláda

Ako prebieha čokoládová masáž?

Táto lahodná procedúra zvyčajne trvá 60 až 120 minút. Čokoládová masáž sa začína peelingom, ktorý odstráni odumretú kožu a pripraví telo na nasledujúce kroky. Následne sa na telo nanesie zmes s obsahom 70% výberového kakaa a zabalia do termodeky, kde strávite asi 20 minút. Vďaka tomu sa do tela vstrebávajú blahodarné látky. Behom tohto vstrebávania je na rade masáž tváre. Neskôr prichádza čas umytia sa, v salóne dostanete zvyčajne šampón a sprchový gél s vôňou čokolády. Nakoniec príde na rad samotná masáž s použitím čokoládového masážneho masla. Znie to lákavo, čo poviete?

Prečo je čokoládová masáž lepšia ako tie olejové?

Čokoláda obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré sú skvelé pre elasticitu pokožky. Predpokladá sa, že pravidelná aplikácia antioxidantov pomáha k spevneniu pokožky a preto ak hľadáte kľúč k mladosti, vyskúšajte čokoládovú masáž. 

masáž_spa
Zdroj: www.freepik.com

Benefity čokoládovej masáže:

Spevňuje pokožku – kofeín prítomný v čokoláde stimuluje cirkuláciu a zlepšuje prietok krvi. Vďaka tomu sú posilnené kožné bunky, proces starnutia sa spomaľuje a zvyšuje sa pevnosť a elasticita pokožky.

 Bohatá nádielka antioxidantov pre pokožku – čím tmavšia je čokoláda, tým sú silnejšie jej antioxidačné vlastnosti. Výrobky, ktoré obsahujú viac ako 35% čistého kakaa sú účinnejšie, pokiaľ ide o revitalizáciu pokožky. V salónoch sa používa zmes 70% kakaa.  Antioxidanty v kakau tiež pomáhajú zvyšovať hladinu kolagénu a elastínu v koži, tým znižujú účinky starnutia. Pri pravidelných čokoládových masážach sa môžu stratiť dokonca aj jemné vrásky.

čokoládová masáž celého tela

Dokonalá hydratácia – kakaové maslo obsahuje vysoké množstvo prírodných olejov a zmäkčujúcich prídavkov, ktoré sú skvelé, ak vás trápi suchá pokožka. Čokoládová masáž dokáže zmäkčiť suchú či drsnú pokožku na miestach ako sú  lakte, kolená a nohy. Preto môžete pokojne siahnuť aj po kozmetike s kakaom. Čím vyššie percento kakaového masla v kréme, tým lepšie bude vaša pokožka hydratovaná. 

Prínosy pre vaše zdravie – štúdie ukázali, že konzumácia malého množstva tmavej čokolády každý deň môže zlepšiť váš kardiovaskulárny systém a pomôcť zabrániť ateroskleróze a chronickej únave vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam. Čokoláda má tiež silu zlepšiť náladu a navodiť pocity eufórie. Dokonca aj vôňa čokolády môže dosiahnuť tento pozitívny účinok na mozog. Doprajte si preto okrem kvalitnej čokolády aj nový zážitok – čokoládovú masáž!

čokoládová masáž tváre

Pre koho sa čokoládová masáž nehodí?

Napriek mnohým benefitom, existujú ľudia, pre ktorých táto procedúra nie je vhodná. Čokoládovú masáž by ste preto mali obmedziť ak máte:

 • alergiu na čokoládu
 • máte zápaly či kožné infekcie
 • ste tehotná
 • máte vysoký krvný tlak či problém s kosťami

Čokoládová masáž v pohodlí domova

Ak máte chuť, čokoládovú masáž si môžete urobiť aj doma, napríklad ako vianočný darček pre partnera. Tu je malý návod:

 • Zmiešajte štvrť šálky kakaového prášku s jednou šálkou bambuckého masla a štvrtinou šálky harmančekového oleja.
 • Použite mixér na to, aby ste získali hladkú konzistenciu zmesi.
 • Uistite sa, že bambucké maslo je pri izbovej teplote pre dosiahnutie najlepších výsledkov. 
 • Zmes skladujte na chladnom tmavom mieste.
 • Túto zmes môžete použiť na masáž či ako hydratačný krém.
Zdroje:
Zdroj obrázkov: pixabay, freepik
https://www.massageprofessionalsjacksonhole.com/2015/02/13/chocolate-massage/