Blahodárne účinky olivového oleja

olivový olej

Netreba ho asi nikomu osobitne predstavovať. Ide o jeden z olejov, ktorý je celosvetovo uznávaný, ako najzdravší. Ide o olej, ktorý obsahuje nespočetne veľa pozitívnych zložiek. Dokonca je aj preukázané, že ľudia, ktorí žijú v oblasti, kde patrí olivový olej medzi najpoužívanejší, žijú dlhšie. Získava sa pomocou lisovania celých olív. Podľa toho aké olivy prejdú procesom lisovania, taký olej z nich vznikne. Okrem toho obsahuje olivový olej vitamín E a K, ktoré sú výborné na zlepšenie imunitného systému, na zlepšenie pokožky, očí, či skvelé na zrážanie krvi a na rýchlejšie hojenie rán.

olivový_olej

Aké poznáme olivové oleje?

Panenský olivový olej – ide o olivový olej, ktorý je najobľúbenejší. Veľa z nás ho používa v kuchyni na prípravu jedál, šalátov, či na varenie.

Extra panenský olivový olej – ide o olej, ktorý sa vyrába lisovaním olív za studena. Tento proces výroby je považovaný za najlepšiu voľbu, avšak je spojený aj s tým, že cena takéhoto oleja je o dosť vyššia, čiže si ho nemôže dovoliť široká verejnosť.

Aké má olivový olej výhody na pokožku?

Je nositeľom vitamínu E, ktorý podporuje zdravie pokožky. Pomáha liečiť rôzne zápaly, či nepríjemné akné. Ak použijete s olivovým olejom med a jogurt, môžete si doma vytvoriť prírodnú masku na vašu tvár.

Na takúto masku budete potrebovať:

  • 1/3 šálky jogurtu
  • ¼ pohár medu
  • 2 lyžičky olivového oleja

Čo musíte urobiť

  1. Všetky prísady zmiešajte dokopy v jednej miske.
  2. Hotovú masku si natrite na tvár a nechajte ju pôsobiť 20 minút.
  3. Po 20 minútach masku opláchnite vlažnou vodou.

Odporúčame používať tak raz do týždňa.

olivový_olej

Aké má olivový olej výhody pre vlasy?

Vlasy potrebujú udržať vlhkosť, aby dokázali byť zásobované výživnými látkami. Pokiaľ si vaše vlasy žehlíte, kulmujete, či používate iné nástroje na vlasy, práve tie vám na vaše vlasy škodia. Práve na tento problém najlepšie slúži maska z olivového oleja. Pre lepšie vstrebanie olivového oleja do vlasov vám odporúčame ho pred nanesením zohriať.

Olej má nespočetne veľa výhod, preto jeho použitie neodkladajte a zistite, akým spôsobom ho budete využívať vy najradšej, či to bude ako maska na vlasy alebo na pokožku.

PR  článok