Jarné aktivity na Slovensku. Inšpirujte sa, kam vybehnúť s priateľmi alebo deťmi

výlety do prírody

S príchodom prvých jarných slnečných lúčov všetko v prírode ožíva. Prebúdzajú sa aj ľudia, ktorí sa tešia, že konečne môžu tráviť čas mimo domu a nezamrznúť. Jarné dni môžete využiť na rôzne aktivity vonku, ale aj v priestoroch múzeí či galérií. Inšpirujte sa našimi tipmi, kam sa vybrať za pohybom i zábavou.

Výlet do hôr

Hory ponúkajú širokú paletu turistických a športových aktivít a lákajú celoročne. Inak tomu nie je ani na jar. Niektoré z našich kopcov sú stále zasnežené, preto je toto obdobie ideálne na posledné zjazdy na lyžiach či snowboarde.

Čoraz hrejivejšie slnko však do kopcov vyháňa aj prvých odvážnych turistov, ktorí sa neboja premočených topánok a blata. Vrcholky hôr totiž na jar odkrývajú nádherné scenérie prebúdzajúcej sa prírody.

jarné aktivity v prírode

Naša krajina ponúka nespočetné množstvo turistických chodníkov a trás, či už pre skúsených turistov, ale aj pre úplných začiatočníkov. Pri plánovaní turistiky si však dajte pozor na stále aktuálne zimné uzávery.

Nezabudnite na teplé oblečenie, dostatok vody, výživnú desiatu, ani na ochranu seba a svojich smartfónov. Obaly na mobil Huawei, iPhone či Samsung sú nevyhnutnosťou, ktorá dokáže uchrániť vaše zariadenie pri páde na ostré skaly.

Návšteva zoologickej záhrady

Príjemný a aktívny deň môžete stráviť aj v zoologickej záhrade. Prejdete sa pomedzi výbehy exotických zvierat a obohatíte sa o nové znalosti o zaujímavých tvoroch.

Navštíviť môžete aj takzvané kontaktné ZOO, ktoré sa dnes dostávajú do popredia. V nich je možné sledovať zvieratá z bezprostrednej blízkosti priamo v ich ohradách, v prirodzenom prostredí. Niektoré z nich vám tiež dovolia pohladiť, či nakŕmiť, čo ocenia predovšetkým vaše ratolesti.

Venčenie psíkov z útulku

K zvieratkám sa viete veľmi ľahko dostať aj v prípade, že sa pri vás žiadna zoologická záhrada nenachádza. Stačí si otvoriť stránku útulku pre psov vo vašom okolí, a zistiť, kedy a za akých podmienok môžete prísť štvornohých maznáčikov vyvenčiť.

Príjemná dobročinná aktivita vás nielen obohatí, ale budete vďaka nej mať aj zdravý pohyb na čerstvom vzduchu. Navyše poteší psíkov, ktorých neľahký osud zaviedol do týchto zariadení. A  vďační vám určite budú aj ošetrovatelia miestneho útulku.

venčenie psa

Výprava do jaskyne

Slovensko sa pýši veľkým množstvom rozmanitých jaskýň. Hádam nenájdete dve, ktoré by sa na seba podobali. Každá má svoj jedinečný vzhľad a históriu. Ich krása a majestátnosť doslova vytrháva z reality plynúcej nad ich povrchom.

Ak vám nevadí chladnejšie prostredie a chcete stráviť príjemný deň v prírode, sú jaskyne skvelou voľbou. Len rátajte s tým, že väčšina z nich otvára svoje brány až neskôr, na začiatku apríla, a niektoré dokonca až v júni.

Zábava v interiéri

Prvé týždne jari ešte nepatria k najteplejším, a tým, ktorým viac sedia teploty nad 20 stupňov, môže byť vonku ešte zima. Preto je začiatok jari ako stvorený na kultúru či poznanie. Možností je veľa a rôznia sa od mesta k mestu.

V tie väčšie majú, samozrejme, bohatšiu ponuku aktivít, no aj v menších obciach sa dá kultúrne vyžiť či zabaviť. Najaktuálnejšie práve organizované podujatia nájdete na ich webových stránkach.

Vybrať si môžete z únikových miestností i laserových hier. Hitom sú aj netradičné výstavy nielen optických ilúzií. Návštevou rokmi overeného múzea, divadla či kina tiež určite nič nepokazíte.

PR článok