Ako potešiť ženu? Tipy na darčeky k MDŽ

žena s kyticou tulipánov

Sviatok všetkých žien sa blíži! Preto by ste milí páni, určite nemali zabudnúť na nejakú tú drobnosť. Či už si spomeniete na svoju manželku, priateľku, sestru či mamu, pripravili sme pre vás zoznam darčekov, ktoré ženské pokolenie určite potešia. Inšpirujte sa tipmi na darčeky k MDŽ.

Kde vznikol Medzinárodný deň žien?

Začiatky tohto sviatku siahajú do predvojnovej doby, kedy sa ženy snažili zasadzovať o svoje volebné práva. Začali sa stretávať, aby o tejto problematike informovali verejnosť. V roku 1908 sa v New Yorku zišlo a pochodovalo niekoľko tisíc šičiek, ktoré stávkovali za skrátenie pracovnej doby, zvýšenie platov a v neposlednom rade za svoje volebné, politické a hospodárske práva. Práve od tej doby sa v USA začal oslavovať Národný deň žien.

Do Európy prerazil tento ženský deň o niečo neskôr, oficiálne sa prvýkrát oslávil v roku 1911, kedy sa európske ženy oficiálne stretli, aby bojovali za svoje volebné právo. V roku 1975 ho potom oficiálne uznáva aj Organizácia spojených národov ako medzinárodný deň solidarity žien za rovnoprávnosť, spravodlivosť, mier a rozvoj.

Čo teda žene darovať k MDŽ?

To je otázka, ktorá desí mnohých mužov a hoci sa hovorí, že ženy nevedia, čo chcú, malá pozornosť z vašej strany ich isto poteší. Prinášame pár tipov na darčeky, ktoré skrášlia MDŽ každej žene. Sú to overené kúsky, ktorými nikdy neurobíte krok vedľa.

Darujte kvet, ktorý vydrží navždy

Červená ruža je odjakživa  najčastejšie podávaným a prijímaným kvetom. Niet divu, že v jazyku kvetov symbolizuje lásku, vášeň, túžbu a dôveru. V mytológii bola červená ruža považovaná dokonca za posvätný kvet. Práve preto ide tento kvet ruka v ruke s dňom všetkých žien. Krása a sviežosť živej kvetiny však rýchlo vyprchá. Ak chcete zážitok z krásneho kvetu udržať dlhšie, siahnite po ruži z nehrdzavejúcej ocele s kryštálom. Táto nevšedná, nikdy neblednúca ruža doplnená krásnou krabičkou s čalúneným vnútrom, očarí každú milovníčku kvetov a pamiatka na to, že ste jej venovali pozornosť vydrží navždy.

kryštálová ruža

Horúce lávové kamene na relaxáciu

Domáce SPA v pohodlí vašej obývačky? S horúcimi lávovými kameňmi je táto predstava viac než skutočná. Po náročnom dni v práci, či po celom dni strávenom s deťmi vám i vašej nežnejšej polovičke dobre padne relaxácia. Horúce lávové kamene stačí nahradiť v horúcej vode a poukladať ich na tie správne miesta, k tomu dobrá masáž a budete ako vymenení. Spestrite si tak večer MDŽ a aj tie ďalšie. Súprava 9 bazaltových kameňov vo vrecúšku je ako stvorená na príjemnú relaxáciu. Darujte horúce lávové kamene a doprajte partnerke, mame či sestre možnosť zregenerovať organizmus a uvoľniť telo po náročnom dni.

horúce kamene

Svietnik v tvare slona pre šťastie

Ak vaša polovička miluje symboliku slonov a ich prínos šťastia, tak to musia mať tento krásny svietnik. S malou čajovou sviečkou dotvárajú každý domov a dodávajú mu prívlastok útulný. Jemné prevedenie sa hodí do každého interiéru. Slony nosia šťastie, preto je tento svietnik originálnym darčekom pre niekoho blízkeho, komu chcete urobiť radosť a zároveň mu dopriať šťastie. Originálny svietnik  v tvare slona pre šťastie stačí doplniť o voňavé čajové sviečky.

Svietnik v tvare slona

Macko z mydlových ruží

Ak chcete svoju polovičku prekvapiť iným darčekom, RosyBear – Macko z mydlových ruží je tá správna cesta! Môžete si kúpiť nudného medvedíka alebo si môžete kúpiť nádherného medvedíka z mydlových bublín. Perfektný darček, ktorý bude vyzerať skvele ako dekorácia v domácnosti alebo kancelárií vašej milovanej osoby. Dajte svojej láske vedieť, že na ňu myslíte a prekvapte ju kreatívnym medvedíkom z ruží, ktoré sú tak ako vaša láska- večné! Nech si pri pohľade naň spomenie na vás. Medvedík je vyrobený z viac ako 500 mäkkých syntetických ruží v romantickom červenom prevedení. Macko z mydlových ruží

Mydielka do kúpeľa v tvare srdiečok

Voňavý darček plný lásky, ktorý skrášli každú kúpeľňu. Aromatické mydielka do kúpeľa v tvare srdiečok sú v dnešnej dobe skutočne praktickým darčekom, pretože dokážu premeniť kúpeľ na nezabudnuteľný zážitok. Sada obsahuje 10 srdiečok, ktoré sa pri kontakte s horúcou vodou vo vani rozpustia a uvoľnia nádhernú, relaxačnú vôňu. Urobte si romantický večer a vyskúšajte silu voňavých mydielok, vďaka ktorým si užijete nezabudnuteľné chvíle s vašou polovičkou. Srdiečka sú ideálnym tipom na darček k MDŽ.mydielka do kúpeľa

Milí páni, vyjadrite teda ženám podporu a úctu. Nezáleží na tom, či im na MDŽ dáte pusu, kytičku alebo si vyberiete darček z našej ponuky, určite sa poteší, že ste si v tento deň na ne spomenuli. 

Zdroje:
Zdroj obrázkov: freepik
https://www.dobrytextil.sk/blog/novinky/viete-preco-sa-slavi-medzinarodny-den-zien