5 dôvodov, ktoré vás presvedčia, že box je vhodný šport aj pre ženy

ženský box

Box je kombináciou energického kardio tréningu a bojového umenia, ktorá zrýchľuje váš metabolizmus a zlepšuje synchronizáciu tela, mysle a duše. Ženy dokážu pri tomto cvičení nielen spáliť maximálne množstvo tuku a kalórií v rekordne krátkom čase, ale získať aj vytrvalosť a množstvo zdravotných výhod. Ponúkame vám 5 hlavných prínosov precvičovania boxu pre ženy, ktoré vás presvedčia, že box môže byť aj ženský šport.

Vyboxujte tuk z tela

Boxom môžete za hodinu spáliť 750 až 900 kalórií. Tento efektívny tréning obsahuje kardio cvičenia, ktoré pomáhajú spáliť aj ten najodolnejší tuk na bruchu. Trénujte pravidelne 3 mesiace a sledujte, ako sa vaše telesné tuky rozplynú. Pokračujte aj naďalej a vaše telo sa bude tvarovať ako nikdy predtým. Pridanie silových tréningových prvkov spôsobuje, že kardio boxing je efektívnym spôsobom, ako zvýšiť váš metabolizmus. Box je naozaj komplexné cvičenie, ktoré vám pomôže dosahovať želané výsledky.

Ukážte to vyformované telo

Vždy ste obdivovali vypracované tehličky na bruchu a čudovali ste sa, kedy a kde ich môžete získať?Nechajte svoje kamarátky nech vám závidia tie dokonalé nohy. To všetko je na dosah. Neexistuje čarovná tabletka, ktorá vás premení cez noc. Ale v tom je krása tohto tréningu. Budete postupne sledovať vaše telo vyrysovávať sa tréning po tréningu. Box vás donúti zapojiť všetky svaly vo vašom tele. Pri každom údere bude pracovať pás, brucho, zadok a nohy. To telo, ktoré môžete získať boxom, stojí za to úsilie.

Obráňte sa

V tmavej uličke alebo na opustenom parkovisku nám vždy ide srdce vyskočiť z hrude. Ak sa ale ocitnete tvárou v tvár nebezpečenstvu viete, ako sa brániť a podniknete správne kroky k záchrane svojho života. Box obsahuje množstvo hmatov, ktoré vám môžu pomôcť brániť sa alebo zaútočiť, čo útočníka prekvapí. Skutočná znalosť bojových umení a dôvera vo vaše vlastné schopnosti vám pomôžu udržať pokoj a reagovať hlavou.

Ženský box je nielen intenzívny šport, ale aj prvencia pred útočníkom na ulici
zdroj: 123RF

Uvoľnite stres

Mali ste zlý deň? Ste aj vy zahltená nekonečným zoznamom úloh? Jedna hodina boxu, môže byť skvelým spôsob, ako zmierniť stres. Predstavte si, že váš šéf alebo nepríjemný kolega je boxerská podložka a hneď je po strese. Skupinový box taktiež zvyšuje uvoľňovanie endorfínov, čo vám zabezpečí dobrú náladu a zníži stres.

Náš tip: Na čo si dať pozor pri prvej návšteve fitness centra?

Cíťte sa sexy, zábavné a sebavedomé

Cvičenie boxu začína ako cieľ, ktorý ste si sama nastavila. Intenzívne tréningy môžu síce vyčerpať vaše telo, ale dokážu vyzdvihnúť vašu dušu. Keď uvidíte, že sa zdokonaľujete a zvládnete ďalší tréning, získate dôveru vo svoje schopnosti. Vďaka sexy telu sa navyše budete cítiť lepšie vo svojej koži. Tréningy boxu môžu byť zábavné a príjemné s hudbou, ktorá vám pomôže nastaviť tempo. Vedomie, že sa dokážete brániť, zvyšuje schopnosť čeliť akejkoľvek situácii s pokojnou mysľou.

Ak neviete objaviť svoje nové ja, odpoveďou je ženský box. Osoba, ktorá je vyrovnaná, koordinuje svoj pohyb a je dostatočne flexibilná a najmä sebavedomá. To ste nová vy, ktorá sa ukrýva o pár tréningov boxu v budúcnosti.